Tagasiside tehtud töödele

Mida meie kliendid ütlevad

Human Resources Solutions OÜ poolt loodud personalikaardistuse treening nimega PERFI tõmbab inimesed/töötajad väga hästi “kastist” välja. Inimene on sunnitud tema jaoks tavaolekust erinevas olukorras rääkima endast ja oma arvamustest, tegema ettepanekuid.

Välise hindaja näol tuleb sellest kõigest kokku hea ülevaade nii meeskonnast tervikuna, kui üksikute isikute kohta. Tõenäoliselt on mõttekas mingi kvartaalse rütmiga korrata, siis tekib nende tulemuste/teadmiste (tunnustamine, teiste vajadustega arvestamine jne) rakendumine ka organisatsiooni!

JAANUS LEMBER

juhatuse liige, Lubtec OÜ

PERFI protsess oli huvitav ning ka minu silmaringi laiendav. Hea oli näha kuidas on 8-st kandidaadist 1,5 tunniga võimalik kiiresti aru saada, kes on kes. Alguses olin küll kergelt skeptiline kuidas saab lauamäng aidata mul mõista inimesi, kuid nüüd kui olen seda kogenud pean ma seda iseenesest täiesti mõistetavaks. Antud protsess võimaldas meil kõigil hoida kokku palju aega ning kindlasti kasutan ka tulevikus PERFI abi.

JANEK SIRG

juhatuse esimees, HANSAVEST RENTAL OÜ

Kinnitame, et koostöö Human Resources Solutions OÜ-ga, mis toimus perioodil juulis 2015 ja septembris 2015.
Esimesel korral vajasime kiiresti elektritööde projektijuhi abi igapäevaste tööde korraldamisel. HR Solutsionsi sihtotsingu abiga leidsime sobiva noormehe, kes lülitus kiiresti meie tööde korraldamisse ja töötab edukalt tänaseni.

Teisel korral vajasime kiiresti elektritööde projektijuhti-hinnapakkujat. Ka sel korral viis HR Solutions operatiivselt läbi sihtotsingu, sõelusime välja sobiva erihariduse ja pädevusega inimese, kes asus tööle oktoobris ja töötab edukalt tänaseni.

Oleme veendunud, et Human Resources Solutionsil on ülevaatlik ja mitmekülgne personaliotsigu võimekus ning operatiivne, paindlik ja kliendisõbralik teenindus. Oleme rahu ja täname!

MÄRT VIILEBERG

juhatuse liige, ELWO AS

Olen teie asjaajamisega väga rahul. Kõik on alati väga põhjalik ja professionaalne. Ketlini teadmised värbamise valdkonnas on igale ettevõttele väga kasulikud!

Näiteks üks meie projektidest oli Skantoni Kinnisvara tutvustava brošüüri välja töötamine. Human Resources Solutions andis Skanton Kinnisvara´le uue sõnumi, mida kasutame veel aastaid ja aastaid! “Unistusi tuleb järgida” – see on väga hea lause, annab palju mänguruumi.

Mida kinnisvarabüroo igapäevaselt teeb? Täidab inimeste unistusi!

Mida juhatus on teinud Skanton Kinnisvara loomisega? Me täidame enda personaalset unistust.
Soovin teie kasvavale ettevõttele palju edu ja kindlasti ka teie unistused täituvad!

RAIN HALLIKMÄE

SKANTON KINNISVARA

Lantmännen Unibake Estonia AS on Sauel asuv pagaritööstus. Ettevõttes töötab umbes 160 inimest.
Lantmännen Unibake Estonia AS ja Human Resources Solutions OÜ alustasid koostööd aastal 2017, eesmärgiga leida kiiresti kasvava tootmismahu täitmiseks tootmistöölisi.

Personaliotsingus olime abi saanud erinevatelt firmadelt ka eelnevatel aastatel. 2017 esimeses pooles saime aru, et tööturule on kohale jõudnud ‘uus aeg’ – töötajate põud ja tööandjate vaheline konkurets. Arutasime HR Solutionsi meeskonnaga, kuidas teistest tootmisettevõtetest erineda – nemad tõid meie teadvusesse värbamisturunduse mõiste ja tegevused. Töötasime tihedalt koos, HRS tiim töötas eesmärgi saavutamiseks välja plaani, jaotasime tegevused ja hoidsime infovahetust. Kõik tegevused kokku aitasid meil 2017 ja 2018 leida piisaval hulgal sobivaid töötajaid ja meie uuenduslikku lähenemist värbamisprotsessile märgati tunnustavalt ka kolleegide poolt.

Meie koostöö on olnud edukas ja otsus, valida partneriks Human Resources Solutions, õnnestunud.

MALL HEINLA

personalispetsialist, LANTMÄNNEN UNIBAKE ESTONIA AS

Märtsi alguses sain LinkedIn sisekirja, kus kutsuti kandideerima “Software Development Manageriks“ Amazon Euroopa peakontorisse. Esimene mõte oli, et see pole küll minule, kuid paari päeva jooksul utereerisin üle kirja mitmeid kordi ja otsustasin proovida.

Kuna seni olin tööle saanud alati kutsumise peale ja oskusi tõestama pole pidanud, siis CVga kandideerimine oli minu jaoks võõras tegevus ja otsustasin, et pean selle teenuse sisse ostma. Amazonile väärilise CV kokku panemine oma jõududega ei tundunud hea plaan. Otsisin internetist vastava teenuse pakkujaid, kui mulle meenus Ketlin ja Human Resources Solutions, otsustasin, et uurin millised võimalused mul sellise teenuse ostmiseks on.
Ketlin oli kohe lahkelt valmis mind konsulteerima ja viis mu kokku oma parima spetsialistiga. Mulle anti esmane sisend, mis peaks olema CVs ja milline võiks olla struktuur. Tegin oma visiooni valmis ja me põrgatasime seda mitu korda edasi-tagasi, iga kord sain väärtuslikku lisainfot ja tegin muudatused vastavalt sellele. Lõpptulemusena valminud CV oli Amazonile piisavalt atraktiivne ja ma sain järgmisesse vooru.

Human Resources Solutions vastas täielikult mu ootustele CV koostamise konsultatsiooni teenuse osas, kuid ületas selgelt oma suhtumise ja lisaväärtuse pakkumise osas. Kogu protsessi võiks kirjeldada hiina vanasõnaga “Anna mehele kala ja sa annad talle toidu terveks päevaks. Õpeta mehele, kuidas kala püüda ja sa annad talle toidu kogu eluks”. Tunnen, et järgmine kord suudan maailma tasemel CV suures osas valmis teha oma jõududega ja lasta Human Resources Solutionsi spetsialistidel selle vaid üle vaadata. Edaspidi ei pea ma enam internetist vastava teenuse pakkujaid otsima, HR Solutionsi fännina kasutan kindlasti nende teenuseid edaspidi!

LAURI GREENBAUM

Suurettevõte Norma peab Human Resources Solutions OÜ´d usaldusväärseks ja kindlaks partneriks

Eesti suurettevõttes nimega Norma, kus on praegu ametis enam kui 800 inimest, värvatakse iga nädal ligi kümme töötajat. Firma on Ketliniga koostööd teinud juba pool aastat. Uurisime Norma personalijuhult Heli Laupalt lähemalt, miks üldse vajas Norma personalitöö küsimustes Ketlini abi ja kui edukalt on koostöö seni kulgenud.
Suurettevõtte vajas julgustust ja muutusi

Personalijuht Heli arvates on Norma olnud tööandjana kogu aeg väga heal tasemel, kuid ühel hetkel tekkis tunne, et personalitöö tegevuses peab midagi muutma. „Meie ettevõttel on palju trumpe, aga me ei jõudnud varem majast n-ö väljaspoole, st me ei rääkinud, kes me oleme ja mida me siin ettevõttes teeme,“ kirjeldab Heli. Ja mis saaks olla veel parem lahendus, kui küsida abi asjatundjalt, kes näeb kõike kõrvalt ja oskab selle kaudu tegevusi suunata?

Peamiselt vajas Norma abi värbamisprotsesside tööle saamises. Peale selle oli tarvis tegeleda ettevõtte maine kujundamisega, et tuua Norma n-ö kaardile tagasi. „Nüüd juba teatakse rohkem, et mis on Norma,“ ütleb Heli. Ta räägib, et ettevõte ei tahtnud üksnes tavalist värbamisteenust, vaid soov oli täita kindlad positsioonid – eelkõige oodati kompaktset lahendust. „Enamik Eesti värbamisfirmadest sellist edasiviivat täislahendust nagu HR Solutions seda teeb, praegu ei paku,“ nendib Heli.

Sadade inimeste värbamine ei tekita enam hirmu
Gigantne Norma seisab hetkel suure laienduse künnisel, mis tähendab mitmesaja inimese värbamist ja on tore tõdeda, et äsja saavutatud kindlustunne aitab kõigega edukalt hakkama saada. Värbamise maht on üüratu ja Eestis ei ole palju ettevõtteid, kes on pidanud lühikese aja jooksul tegelema samasuguse ülesandega.
Personalijuht märgib, et algul tekitas niisugune väljakutse sisemist ebakindlust, kuid nüüdseks on sellest saanud positiivne ärevus ja pigem hasart. „Meil on veendumus, et kõik läheb sujuvalt. See, mida me teeme või kuidas käitume sotsiaalmeedias – aitab õnnestumisele kaasa. Ka viisid, kuidas Ketlin on meie juhtkonda harinud, on andnud kindlustunde, et saame hästi hakkama,“ nendib personalijuht.
Heli toob välja, et Ketlin suudab leida pisikesed ning lihtsad asjad, mida ettevõttesiseselt ei ole varem tähele pandud ja suudab selle kaudu läbi viia suuri muutusi. „Siis mõtleme, et kuidas me ise küll üht või teist asja ei näinud,“ imestab Heli. Ta on kindel, et kui koostöö Ketliniga peaks kunagi ka lõppema, siis on sissetöötatud protsessid juba väga kindlad ning ikkagi tõhusalt edasiviivad.

Peamine on usaldus ja aktiivne koostöö
Heli märgib, et tark on see, kes küsib abi ja küsib seda õigest kohast. Norma puhul on õigeks abikäeks osutunud just HR Solutions. „Mulle meeldis tema idee, et ta ei tule siia mitte ainult värbama, vaid aitab sisuliselt tõsta personaliosakonna taset ja abistab meid ka muude teemadega. Näiteks koolitustega, kuidas peaksime oma töötajaid hoidma, millele tähelepanu pöörama – kõige selle kaudu on nii praegu kui tulevikus personaliosakonna töö palju lihtsam.“

Heli peab esmatähtsaks usaldustunnet. „Ketlin müüb lisaks oma tegevustele koostööpartnerile ka kindlustunnet ja usaldust. Seda kohtab harva,“ teab personalijuht. Seega ei olda lihtsalt koostööpartnerid, vaid aidatakse üksteist ka tegelikult. Tundub isegi, et Ketlinist on saanud Norma osa, sest ta on ihu ja hingega ettevõttes sees ning puutub kokku kõigi personalivaldkonna teemadega. „Kõik tegevused otsustame üheskoos ja peame iga nädal mitu korda läbirääkimisi, seega koostöö on tihe ja aktiivne,“ kirjeldab Heli.

Miks pöörduda personaliküsimustes just Human Resources Solutions OÜ poole?
Heli meelest on Ketlin visionaar, kes näeb tulevikku, tegutseb põhjalikult ja seab selgeid eesmärke. „Norma värbamismasin on hästi tööle hakanud ja terviklahendus on investeering tulevikku,“ nendib Heli, kellele meeldib, et kogu personaliga seotud temaatika töötatakse läbi ning muudetakse üha paremaks.
Ketlinil on kõrged professionaalsed teadmised personali tegevustest, ta valdab palju erinevaid teemasid, mille kohta viib läbi ka koolitusi. „Tal on oma alal väga avar teemadering ja ta töötab efektiivselt ning saavutab kõik eesmärgid,“ kinnitab Norma personalijuht.

Suurettevõtte personalijuht soovitab HR Solutions´t kõigile, kellel on vaja usaldusväärset ja kindlat partnerit mistahes personaliprobleemides või -protsessides. „Just Ketlin on see, kes koos oma meeskonnaga suudab luua täislahendused ja panna toimima lihtsad asjad, mida ise ei märka. Vahel tundub asi keeruline, aga lahendus on väga lihtne. Soovitan teda nii tuttavatele kui koostööpartneritele, sest mina ja Norma oleme väga rahul,“ sõnab Heli.

HELI LAUPA

personalijuht, AS NORMA

Human Resources Solutionsi meeskonnaga on väga lihtne koostööd teha. Kindlasti julgen neid soovitada oma kolleegidele ja ka teistele ettevõtetele.

Nii minul endal kui ka meie tiimil tekkis HR Solutioni inimestega väga hea klapp, oli hea inimlik sobivus ning kõik olid kenasti ettevalmistanud ja meie teemadesse süüvinud.
Perfi on mõnus töörist, mis paneb mõtted liikuma. Meeldis selle konkreetsus ja süsteem. Oleme juba arutanud võimalikku edasist koostööd ja usun, et kui meie jaoks aeg valmis/õige, siis sujub ka see!

ANU ART

tegevjuht, MINDSHARE ESTONIA

Tuleviku Lasteaia personal läbis Human Resources Solutions OÜ poolt loodud Perfi meeskonnakoolituse 2017/2018 õppeaasta lõpus. Kuigi Ketlin tutvustas mulle oma meeskonnamängu eelnevalt, ei osanud me täpselt ette kujutada, mida selline meeskonnamäng tähendab.

Kogu kollektiivi tagasiside sellele mängule oli ülipositiivne. Kõigile meeldis Perfi väga ning oldi põnevil, millised olid tulemused. Mulle meeldis meeskonnakoolituse läbiviijate professionaalsus, soojus ja avatus. Perfi on väga hea võimalus läheneda igale organisatsioonile individuaalselt. Ketlin on pannud sellesse mängu oma pikaajalise personalitöö kogemused ja teadmised. Perfi on mitmekülgne ning sobib erineva profiiliga organisatsioonidele ja kollektiividele. Isegi mitu kuud peale Perfiga läbiviidud koolitust oleme saanud personalilt tagasisidet, et see koolitus meeldis neile väga ning aitas luua tugevamad sidemed kollektiivis.

Aitäh, Ketlin ja Human Resources Solutions! Kindlasti ootame Teid veel Tuleviku Lasteaeda Perfiga meeskonnamängu läbi viima!

MAIKI VANAHANS

direktor, Tuleviku Lasteaed