RE/MAX

RE/MAX Centrali tegevjuht Erko Vaks: „RE/MAXis töötamine annab maakleritele olulisi eeliseid.”

 RE/MAX Centrali tegevjuht Erko Vaks on elupõline ettevõtja. 1994. aastal, kui ta oli 17-aastane, kolis tema pere Rootsi. Seal tuli kiirelt endale rootsi keel selgeks teha ning kooli minna. Seal läbis ta ka gümnaasiumi ning edasi kõrgkooli minnes valis ta turunduse suuna. 

Rootsis elades nägi Erko hoopis teistsugust ühiskonda, kui see, millega Eestis 90-ndatel harjunud oldi. Uued kogemused avardasid oluliselt tema silmaringi. Kuna süda ihkas siiski kodumaale, kolis Erko peagi juba tagasi Eestisse ning jätkas majanduse valdkonnas õpinguid juba Tartus. 

Et kirg ettevõtluse vastu oli veres, sai kooli kõrvalt koos sõbraga alustatud keerulist teekonda omaenda ettevõttega, mida luues ja majandades kasutati ära Rootsis saadud teadmisi. Esimene oma äri oli videolaenutuste kett Video Club. Uudse lähenemisena ei küsitud klientidelt tagatisraha ning filme oli võimalik laenutada vaid isikut tõendava dokumendi alusel. Sellise usaldava suhtumisega võideti endale korralik kliendibaas. 

Peale 8-aastast videolaenutuse äri alustas Erko 2013. aastal RE/MAXis tööd maaklerina, kus ta initsiatiivika inimesena aja jooksul kasvas välja RE/MAX Centrali juhiks ja üheks omanikuks. Esimene kinnisvaratehing maaklerina on Erkol hästi meeles. Selle sõlmis ta juba oma uue karjääri esimesel kuul ning objekt, millega tegutseti, oli kunagise klassivenna kinnistu müük Hiiumaal. 

RE/MAX on USA-st alguse saanud 48-aastase rahvusvahelise kogemusega frantsiisiettevõte. Olles esindatud enam kui sajas riigis on RE/MAX üks maailma suurimaid kinnisvaraettevõtteid. Ainuüksi Euroopas on RE/MAXis üle 29 000 maakleri. Eestis toimivad kontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Pärnus ning kõik kontorid majandavad frantsiisi alusel omaette ja igal maakleril on õigus frantsiisi alusel ise kontorit pidama hakata. Vanim kontor on RE/MAX Central, kus Erkogi oma karjääriga algust tegi. Tänaseks on RE/MAX Central Eesti turul tegutsenud juba 12 aastat. RE/MAXis töötamine on Erkole andnud võimaluse osaleda pidevalt erinevatel rahvusvahelistel koolitustel, mis on teda arendanud nii maaklerina kui inimesena tervikuna. 

Iga kuu saavad maaklerid RE/MAXis rahvusvaheliselt kõrgetasemelisi koolitusi ja vajadusel aidatakse uusi maaklereid igati nii kogemuste kui teadmistega. Erko ise peab oma kogemuste põhjal RE/MAXi suurimaks eeliseks usaldusväärset kaubamärki, rahvusvaheliselt väljatöötatud turunduslahendusi, küünarnukitunnet, kõrget teenuse kvaliteeti, maakleritööks vajalike tööriistade olemasolu, rahvusvahelist koolituste paketti ja mitte vähem tähtsana ka võimalust pakkuda maakleritele konkurentidest suuremat vahendustasu, mis võib RE/MAX Centralis olla koguni kuni 90%.

Lisaks toob Erko välja eetilisuse ja põhjalikkuse: „Pigem võtame aega ja teeme põhjalikult kui kiiresti ja üle jala. Me süveneme objekti. Meil on maaklerite jaoks ka oma eetikakoodeks.”

Maaklerid peavad tegema palju eeltööd ja tavapärane maakleri tööpäev sisaldab endas palju erinevaid tegevusi, mille hulgas on kõnede tegemine kliendibaasile, sotsiaalmeedia turundus, objektide turundus, hinnastamised, piltide tegemine objektidel, pakkumiste võrdlemine, hinnastatsitika tegemine, lühikirjelduste koostamine ja palju muud. Töös on olulisel kohal kohtumised ja isiklik suhtlus. 

Erko lisab, et RE/MAXis peetakse kogu protsessi jooksul kõige olulisemaks oma klientide hoidmist: „Hoiame hea meelega kliendi kätt algusest lõpuni. Aitame suhelda ka panga ja notaritega ning oleme asja juures kuni üleandmiseni välja.”

Maakleritöös peab Erko ise kõige huvitavamaks aga objektide müüki. „Maakleritöö on mind inimesena väga palju arendanud. Ma ei ole loomupärane müügimees, RE/MAXi koolitused on mind selles osas palju muutnud. Käitun täna inimesena teistmoodi kui enne maakleritööd,” jagab Erko oma kogemusi maaklerina. Maakleritöö juures on kannatlik ja püsiv loomus suureks eeliseks ja vooruseks. Samas peab hea müügiinimene ka kiirelt tegutsema ning olema mitmekülgne, paindlik ja tasakaalukas. Need omadused on ka Erkol eriliselt esile tulnud just tänu maakleritööle: „Maakleritöös on soovitus väga oluline. Pead pakkuma nii head teenust, et sind tahetakse soovitada. Kliendile peab alati head teenust pakkuma, see on minu jaoks kõige olulisem.“

RE/MAXis ei ole hierarhilist juhi ja alluva suhet, vaid tööd tehakse koostöövaimus. Teineteise tegemistele elatakse kaasa ja vajadusel ka toetatakse. Maakleritöö RE/MAXis käib põhimõtte järgi, kus üks on kõigi ja kõik ühe eest.

Suure iseõppijana ja ettevõtliku inimesena on maakleritöö Erkole andnud nii piisavalt väljakutseid kui võimalusi ja tänaseks on mees igati rahul oma eluga: „Kõige suurem õnnestumine on see, et olen oma elus täna seal, kus tahan olla. Kõik raskused ettevõtjana on üle elatud ja nendele on lahendused leitud. See ongi õnnestumine.”

 

Artikkel: Erko Vaks edulugu I RE/MAX Central (remax.ee)