OK Ehitusteenused, Andruse lugu

“Kannan kaasas suhtumist – kui teed midagi, siis tee korralikult! “

Andrus Puumets on OK Ehitusteenus OÜ-s töötanud juba aastast 2013. Tehnikajuhi ametikohale püsima jäämise põhjuseks toob mees välja hea juhi, kvaliteetse masinapargi ja stabiilse ning pingutusele vastava töötasu.

Andrus on enda sõnul olnud tehnikaga seotud juba lapsest saati. Parimad mälestused lapsepõlvest on seotud 8 aastat vanema vennaga, kelle juurde töökotta ka Andrus 13 aastasena ühel suvel tööle võeti. Sellest ajast on pärit mehe esimene kogemus masinate parandamisel ning tehtud töö eest ka tasu saamisel.

Kõik koolitused suurte masinate osas on Andrus saanud Soomest, kuhu ta 1992. aastal elama kolis. “Kõikide masinatega saan hakkama, kogemust on omajagu. Kogu tehnika, mida lammutusel kasutatakse on selge, isegi kaljude puurimistööd,“ kirjeldab Andrus oma laiaulatuslikku oskuste pagasit. Tol hetkel oli Soomes teenitud palk heaks motivaatoriks, kuid perekeskse inimesena otsustas mees Eestisse siiski 2013. aastal tagasi kolida. Andruse jaoks on pereväärtused äärmiselt kõrgel kohal ning oma suurimaks saavutuseks peab ta enda 30 aastat kestnud paarisuhet ning viite imelist tütart.

OK Ehitusteenus OÜ ettevõttes töötamise eeliseks peab Andrus muuhulgas ka meeskonda. Tiimis on kõik professionaalid, igaüks teab täpselt, mis on tema ülesanne. “Kui kõik oma asja oskavad ja teevad seda hästi, siis on kerge töötada. Õige meeskonnaga on turvaline koos lammutada. Lammutuses muud moodi ei saagi, “ rõhutab Andrus tiimitöö ning omavahelise usalduse olulisust. Kui väljaspool tööaega eelistab Andrus pigem üksi toimetada, siis platsil hingab ta meeskonnaga koos ühte takti. Meeskonnaliikmete vaheline tihe koostöö tagab hea lõpptulemuse.
“Kui oled ise mingi objekti ära lammutanud, siis on hea tagasi tulles vaadata, mis sellest saanud on. Siselammutuse puhul on hea tulemusi näha. Kui trepid, seinad ja korrus on ära võetud, siis mõtled uhkusega, et ise tegin. See enne ja pärast efekt annab hea tunde. Sellest tundest ei tahaks loobuda,“ kirjeldab Andrus põhjust, miks ta oma ametit mingil juhul välja ei vahetaks.

Uute töötajate lisandumisel meeskonda peab Andrus oluliseks nende huvi tehnika vastu ning oskust masinatega töötada. Vajadusel antakse ka muidugi juba kogenud meeste poolt näpunäiteid. Ka kokkulepetest kinnipidamine on ääretult oluline. Lammutusobjekt on koht, kus kedagi ei hellitata ja peab ise tahtma tööd teha. Muidugi esineb aeg-ajalt töös ka raskeid hetki, kui koormus tõuseb ning tähtajad pressivad peale. Selliste hetkede tarbeks on Andrusel moto: „Tee ära ja lõpptulemus motiveeribki. Ma ei jäta asju pooleli.“