Kuidas aru saada, et inimene ei sobi meeskonda?
nov. 27, 2019 | 0 comments

JAGA seda artiklit oma sõpradega
On loogiline, et kõik ei saa kõigile meeldida, aga meeskonna võimalikult edukaks toimimiseks on vaja võimalikult palju teineteisega sobituda. Kuidas aga aru saada, kui keegi tõepoolest tiimi ei sulandu või sinna ei sobi?
Juht peab olema osav psühholoog, et lugeda inimeste kehakeelt, varjatud sõnumeid ja saada aru, mida teatud lausetega tegelikult öelda tahetakse. Sest tihtipeale on välja öeldud laused ja nende tegelik sõnum erinevad.
Toon välja mõned nüansid, mis võivad viidata sellele, et töövestlusel olev inimene ei sobi meeskonda või on su meeskonnas juba keegi, kes sinna tegelikult ei sobi:
- Töövestlusel meeskonnaga ei tekkinud head klappi
Uue inimese naljad ei tundunud tiimile naljakad või oli kogu suhtlemine pealesunnitud ja ebamugav. Samuti võivad väärtushinnangud ja ellusuhtumine olla põhjusteks, miks sünergiat ei teki.
- Meeskond pole üksmeelel uue inimese sobivuses
Üldiselt on nii, et JAH on alati selge, kindel ja tugev. Kui on juba kahtlused ja ebakindlus, siis pole järelikult vastus JAH. Seega on tiimi tagasiside oluline – kui on “nende inimene”, siis nad tunnevad selle ära ja kõigi vastus on positiivne. Kui enamuse arvamus on aga kahtlev või ebalev, siis tasub veel sobivaid kandidaate otsida.
- Ühisüritustel osalemise protsent on madal
Kui ettevõte korraldab oma meeskonnale ühisüritusi ja nende osalemise protsent on madal, siis tuleb analüüsida, et kas mitteosalemise põhjus peitus sündmuse iseloomus (ehk et kas töötajad tahavad midagi muud teha) või ei soovita teatud inimesega väljaspool tööaega koos aega veeta ja seetõttu on lihtsam üritusele mitte minna. Ühtne meeskond tahab koos asju ette võtta!
- Inimesed hakkavad ettevõttest selle töötaja pärast lahkuma
See on koht, kus juht peab viivitamatult tegutsema. Kui firmast hakkab tiimiliikmeid ära minema, sest koostöö kellegagi ei sobi, siis tuleb protsesse, inimsuhteid ja sobivust kiirelt analüüsida. Kui ühe inimese pärast hakkavad teised lahkuma, siis soovitan kriitiliselt mõelda, kas see “üks” on sedavõrd väärtuslik, et kaotada teised? Või on tegemist tõesti tõrvatilgaga meepotis, mis tuleb esimesel võimalusel välja vahetada, vältimaks kogu meepoti reostumist.
- Tekivad grupeeringud, salatsemine, tagarääkimine ja õelutsemine
Seda osa juht sageli ei näe, sest juhi ees tahetakse näidata end tavaliselt parema, sõbralikuma ja tolerantsemana. Osav juht vestleb oma inimestega, uurib firmas toimuvat ja töötajate omavahelisi suhtlemisi. Oluline on mitte urgitseda, vaid tunda siirast huvi oma meeskonna käekäigu ja heaolu vastu, mida inimsuhted tugevalt mõjutavad. Ka lõunapausidel või kohvinurgas lobisedes saab juht jälgida, mis tiimis toimub, kas tekivad grupeeringud ning keda püütakse vältida.
Kuula ka, mida räägib teile professionaalsest värbamisest Human Resources Solutions OÜ asutaja Ketlin Kasak SIIT.
Loe veel: STOPP: Miks ei saa ega tohi ainult CV põhjal otsustada, keda palgata?
JAGA seda artiklit oma sõpradega

Tasuta 3-osaline videoseeria

Mida meie kliendid ütlevad
“HR Solutions fully met my expectations for the CV consultation service, but clearly exceeded my hopes with their attitude and added value.”
Development Lead, SEB

Liituge minu raamatu 3 tasuta peatükiga
You have Successfully Subscribed!
Nõustun andmekaitse tingimustega.

Kontor
Vabaduse pst 174b, 10917, Tallinn (Manta Maja)
Võta meiega ühendust
info@hrsolutions.ee
+372 5342 5529
Copyright © 2020 HR Solutions OÜ | Privaatsuspoliitika | Muugitingimused
0 Comments