Alonewolf OÜ

Andrus Laul seisab avatud suhtumise ja paindliku meelega oma autojuhtide rahulolu eest

 

AloneWolf on rahvusvahelist transporti korraldav ettevõte, mis on turul tegutsenud juba 15 aastat. Ettevõtte alguasaegadele tagasi vaadates meenutab ettevõtliku meelelaadiga AloneWolfi asutaja Andrus Laul, kuidas ettevõtet asutades ei olnud tal endal veel vastava kategooria autojuhilubegi. Nii sai koos ettevõtte asutamisega alustatud ka veoauto juhtimisõiguse omandamist. Kui ettevõttesse sai teine auto võetud, siis alustas Andrus ka ise juba sõitude tegemist. Meeskonna kasvades keskendus Andrus aga peamiselt ettevõtte juhtimisele. Kui on tungiv vajadus, siis on Andrus valmis aga veel tänasenigi varujuhi rolli täitma. Tehnika huvi on Andrusel juba poisipõlvest saati olnud. Vaid 12-aastasena sai juba põllu peal kombainiga vilja võetud ning hariduseltki on Andrus autoremondiluksep.

 

AloneWolf on ajas tasa ja targu kasvanud. Kui ettevõtet alustati ühe autoga, siis aja jooksul on neid kogunenud juba piisav hulk ning tänaseks pakutakse tööd 34 autojuhile. Lisaks eestlastele on kollektiivis ka lätlasi ning isegi ühe kreeklane, kes juba viimased 10 aastat on Eestis elanud. Ettevõtte esimestel aastatel tehti kodumaised sõite, misjärel õigete inimestega kokku sattudes tekkis võimalus liikuda ka Soome ja Rootsi suunale. Esimeseks koostööpartneriks oli Soomes tuntud Ahola Transport. Tänaseks on aga juba 7 aastat tehtud koostööd Schenkeriga. Eestisiseste vedude jaoks on loodud ka eraldi tütarettevõte.

 

Andrusele endale Skandinaavia suund meeldib, kuna tema sõnul on see autojuhtide sõbralik. Muu Euroopaga võrreldes on autojuhtide elu Skandinaavias palju rahulikum ja ka turvalisem. Omaette väärtus on ka see, et AloneWolfi autojuhid ööbivad ülesõiduks Soome-Rootsi vahel umbes neljal korral nädalas laeval. 9-10 tunnine sõit sisaldab juhi jaoks ööbimist, toitlustust ja pesemisvõimalusi. Laeval leiab alati kolleege, kellega koos olla ja juttu teha, nii ei teki üksinduse tunnet. Samuti on Soome poolel AloneWolfi poolt oma töötajate liikumine laevalt autode juurde tehtud väga lihtsaks ja mugavaks. Autojuht peab hoolitsema vaid selle eest, Tallinna sadamas õigel ajal kohal olla.

 

Andrusele meeldib igat oma autojuhti isiklikult tundma õppida, mistõttu uute inimestega sõidab ta esimestel päevadel alati ise kaasa. Nii saab ettevõttes luua personaalset lähenemist ja eeldusi heaks koostööks. Andrus on ettevõtte juhina paindlik ja heasüdamliku loomuga ning hindab oma inimeste juures ausust ja avatust: “Tunnen igat oma meest isiklikult ja väga hästi. Minu jaoks on oluline, et inimesed jagaks nii oma muresid kui rõõme ja et oleks kommunikatsioon ning kaasamõtlemine. Minu puhul on kõik läbirääkimiste küsimus. Kui miski teinekord valesti läheb, siis alati leiab lahenduse ja saab asjad korda teha. Oluline on aga sellest rääkida. Hindan meeskonnas ja inimestes avatud diskussiooni.” Kogenud juhina usub Andrus, et kui on olemas huvi ja järjepidevus, saab elus kõigega hakkama. Tänu sellele temast endast üldse ettevõtja saigi: “Lihtne oleks elus öelda, et ei oska ja ei saa. Mind aga innustavad väljakutsed just tegudele, kuna alla anda oleks liiga lihtne.”

 

Meeskond hindab Andruse juures avatud meelt, hoolivust ja suurt südant: ”Andrus korraldab kõik ise ära. Minul tuleb vaid õigel ajal laevale minna. Graafiku osas annab Andrusega alati läbi rääkida ja kui on muresid, siis Andrus võtab alati telefoni vastu ja aitab lahenduse leida,” jagab oma kogemusi Indrek Kivi, kes on AloneWolfis juba 12-aastase tööstaažiga. Meeskonnas tuuakse esile ka head kollektiivi, stabiilset tööd, korralikku ja juhi sõbralikku tehnikat, mõnusat töökeskkonda ning paindlikku graafikut. Paindlik töögraafik on kahtlemata AloneWolfi üks suurimaid boonuseid. Nii saavad autojuhid oma aega ja elu ette planeerida. Antud valdkonnas pole see aga just kuigi tavapärane: “Meil on väga hea graafik. Seda saab ise kujundada kui soovid näiteks pikemalt töötada või hoopis puhata. Palgapäev on samuti alati õigel ajal, pigem isegi varem teinekord,” räägib üle 10 aasta AloneWolfis töötanud Bruno Kundla.

 

Oma juhte Andrus tõepoolest hoiab ja hindab, pakkudes vajadusel võimalusi ka koolitusteks. Muuhulgas on koolitustel osalemise aeg tasustatud. Nii on ettevõttes mitmedki töötajad saanud endale kutsetunnistuste, ohtliku veose kaardi ja tõstukijuhi load. Lisaks on võimalus töö osas roteeruda kodumaistele sõitudele või hoopiski Soome ja Rootsi suunal tsisternautoga tsemendiveo peale, mis on küll oma eripäralt keerukam, aga see-eest ka tasuvam. 

 

Andrus peab ettevõtte puhul suureks õnnestumiseks, et on turul tegutsenud juba 15 aastat, vaatamata suurtele muutustele, mis maailmas selle aja jooksul toimunud on. Kui millestki veel unistada, siis oleks see parima tööandja tiitli poole pürgimine, kuna töötajate rahulolu on miski, mida Andrus oma südames väga oluliseks peab.

 

Soovid liituda Andruse meeskonnaga? Helista Lili 58252572 või kirjuta cv@kasaksolutions.ee